Oáza báječných chutí v SIAM ORCHID

9. listopadu 2008 v 14:45 | Daniel Klee |  Gastrotest aneb hlavně,že nám chutná

Oáza báječných chutí v SIAM ORCHID


Restauraci SIAM ORCHID, která se nachází v ulici Na Poříčí 21, v těsném sousedství obchodního domu Bílá labuť, jsem nenavštívil poprvé. Tentokrát jsem uvedenou restauraci navštívil v čase, kdy se podávají výhodná polední menu.

První co mne příjemně překvapilo byl jinak upravený interiér zastřešené terasy, která je vyhrazena pro kuřáky. Interiér se tak více hodí k zdejší atmosféře. Beze změny je kvalita podávaného jídla, které je připravováno s originálních ingrediencí.

Dnešní polední menu se sestávalo, stejně jako každý jiný den, ze dvou chodů. Nejprve mě byla naservírována polévka TOM CHEND KAI, která je připravována z kuřecího masa, čerstvé brokolice, květáku a mrkve. Polévka byla jedním slovem vynikající. Je pravdou, že je jen velmi obtížné, pro netrénovaný jazýček, její chuť správně definovat. Použité koření a ingredience, totiž působí velmi harmonickým dojmem. Jako další chod mě ochotný personál předložil zdejší specialitu, KAENG KA-RI KAI, což je pokrm připravovaný z kuřecích prsou ve žlutém kari a kokosovém mléce, dále z brambor a cibule. Chuť, která se rozhostí v ústech, po několika soustech, mne přesvědčila, že thajská kuchyně je opravdu koncertem chutí. Je jen těžko možné jí připodobnit k nějaké jiné kuchyni. Porovnáme-li jí kuchyní například čínskou, je oproti ní daleko rafinovanější. V paměti se mě vynořila slova, která jsem při mé poslední návštěvě slyšel od osoby nejpovolanější, kterou je šéfkuchař zdejší restaurace paní Weomany Saysawath.

V Thajsku je jídlo je společenskou a často i náboženskou událostí. Jí se dlouho a obřadně. Zásadně si host neobjednává jedno jídlo pro sebe a zásadně nechodí jíst sám. Platí tu jedno krásné úsloví: "Ty chceš jíst sám? - ty jsi blázen. Ty chceš spát sám? - ty jsi nemocný..."

S těmito slovy není možné nesouhlasit. Restaurace SIAM ORCHID je stále totiž ještě místem, které je jakoby z jiného světa. Hluk a ruch, tolik typický pro české restaurace, je zde vystřídán poklidem. Atmosféra restaurace, je dle mého mínění, opravdu velmi vhodná pro obchodní jednání či obědy. Zde se vám snad ani nemůže stát, že by vás od sousedního stolu někdo obtěžoval či rušil.

Daniel Klee

 


Aktuální články

Reklama______________________________________________________________________________