Odpověď na nepoloženou otázku

15. listopadu 2008 v 1:48 | Daniel Klee |  Malá zamyšlení Daniela Klee

Možná jste si již přečetli nějaké mé verše, malá zamyšlení a úvahy. A právě si kladete otázku, proč o tom všem píši? Třeba Vám odpoví má následující úvaha.

Život je potřeba brát s humorem a nadhledem. Věcí, které nás tíží nebo nám leží na srdci, je požehnaně. Proč se o ně nepodělit? Proč nekomentovat, vážně nebo s úsměvem, dění kolem nás? A nebo, proč si neudělat srandu sám ze sebe a s trochou recese nepublikovat svá zamyšlení na tomto blogu?

Je možné, že mé úvahy, články či verše někomu pomohou, když bude prožívat nějaký "světobol". A nebo se nad nimi upřímně zasměje. Tento blog, i když se občas zabývá vážnými tématy,
není o ničem jiném než recesi, jak už vyplívá z jeho názvu "Nuda v síti". Nekladu si za cíl, abych "změnil" svět či nějak zviditelnil svou osobu. O mé literární tvorbě si myslím, že kdybych ji snad někdy chtěl vydat tiskem, bylo by to možno brát jako "zločin" proti ekologii. Škoda papíru, na kterém by byla vytištěna.
Přesto bych se rád o některé své myšlenky či pocity podělil se svými přáteli, kteří jsou většinou i čtenáři mého blogu.

Umět si udělat srandu sám ze sebe, je báječná věc. Ostatně, je to znát i na mých verších, které nejsou ničím jiným než právě jen veršováním. Žádná hluboce duchaplná poezie, která by měla ambice dostat se do čítanek. Je to jen a jen vyjádření mých pocitů. Někdy se mě to daří lépe, jindy to nestojí, a zřejmě ani nebude stát, za mnoho. Co na tom. Berme život s úsměvem. Jak říká přísloví , ..."stejně z něj nevyvázneme živí" .

Váš Daniel Klee

 


Aktuální články

Reklama______________________________________________________________________________