Fekálie v hamburgerech?

18. prosince 2008 v 1:19 | Daniel Klee |  Recenze filmů a divadelních představení

Fekálie v hamburgerech? To nezní zrovna slibně!


Tématem tohoto článku je recenze filmového snímku Fast Food Nation, natočeného podle stejnojmenné knihy Erica Schlossera. Uvedený snímek prošel českými kinosály téměř bez povšimnutí a bez reklamy. Neprávem. Americký filmový průmysl jen zřídka vytvoří natolik kontroverzní a zajímavé filmové dílo, jako je právě zmíněný snímek, ve kterém si s chutí zahrála taková hvězda jako je Bruce Willis. A o čem uvedený film vlastně je?Citujeme-li z přebalu filmového DVD dozvíme se, že "Big One je nejnovější hamburger fast-foot řetězce Mickey´s a stává se z něj nejůspěšnější produkt všech dob. Jenže v tom mase je něco divného…" Co to je, se z přebalu DVD nedozvíme. Ale abych nenapínal zvědavost čtenářů, ono zmíněné "divné" v hamburgerech jsou fekálie. Ale jak se tam vůbec dostaly? Stejná otázka zazní i ve filmu. A kvůli jejímu objasnění je vyslán hlavní hrdina snímku až do městečka Cody v Coloradu. Na první pohled je, v masokombinátu zpracovávajícím maso pro zmíněný řetězec, vše v pořádku. Ale hned v zápětí jsme vtaženi do několika souběžně se prolínajících dějů a příběhů, které jsou vyprávěny formou připomínající dokumentární snímky. I záběry kamery v masokombinátu jsou velice realistické a ne příliš vhodné pro slabší nátury.


Nejste-li zrovna zanícenými vyznavači "rychlého" občerstvení v podobných fast-foodech, určitě si nenechte zmíněný filmový snímek ujít. I když je tento snímek řazen mezi komediální snímky, nejedná se zrovna o rodinnou komedii v americkém provedení, ale spíše o sociální drama s prvky černého humoru.


Rok natočení snímku: 2006 USA
Režie: Richard Linklater
Obsazení: Bruce Willis, Greg Kinnear, Patricia Arquette, Avril Lavigne

Po shlédnutí uvedeného snímku, si raději i k večeři s milovanou dívkou, dáte zeleninový či ovocný salát.Příjemný, i když trochu drsný, filmový zážitek Vám přeje ze srdce Váš Daniel Klee.
 


Aktuální články

Reklama______________________________________________________________________________