Reklamní banner nad záhlavím aneb báječná snídaně na Vašem blogu

17. prosince 2008 v 14:36 | Daniel Klee |  Komentáře aneb kritika nerozumu

Báječná snídaně s milou slečnou zní lákavě, ale umístění reklamního baneru na blog již méně.

Zdravím, v tomto předvánočním čase, všechny čtenáře a návštěvníky blogu NUDA V SÍTI. Rád bych zde, právě v tomto čase, publikoval zajímavější články a témata. Nicméně život s sebou stále přináší nějaký problém, který je potřeba řešit. Tím aktuálním je umístění reklamního banneru na stránky blogu Nuda v síti. Nemám nic proti reklamě, sám se jí i živím, ale vždy by se mělo jednat o reklamu vhodně umístěnou do konceptu stránek a tématicky vhodnou. Nemám nic proti "Báječné snídani s milou slečnou", kéž bych takovou příjemnou záležitost zase po dlouhé době zažil :), ale je faktem, že odkaz vede na stránky řetězce rychlého občerstvení. Docela mne pobavila představa tohoto banneru na blogu nějakého antiglobalisty či vegetariána brojícího proti řetězci McDonald's. Vzhledem k tomu, že se mě postup administrátorů portálu Blog.cz až krajně nelíbí, zaslal jsem na zákaznickou podporu níže uvedený dopis. A jaké bude jejich vyjádření? Nu počkejme si co odpoví.

Přeji Vám všem ze srdce báječné vánoce a možná i " s milou slečnou" :) Váš Daniel Klee


Otevřený dopis, na zákaznickou podporu Blog.cz, ohledně umístění reklamního banneru, tj. žádost o vyjádření k uvedené situaci.


Vážení obchodní přátelé,

Problémů s provozem blogu na Vašem portálu je opravdu hodně. Nicméně i při všech problémech, které jsou a byly s provozováním blogu na Vašich stránkách, jsem zde zůstal. Hlavně kvůli čtenářům a návštěvníkům blogu i nemalým investicím do SEO a dalších věcí. Počítal jsem s umístěním reklamního prostoru na svých stránkách v té podobě, jaká byla při založení blogu. Jaké bylo mé dnešní překvapení, když jsem zjistil, že reklamní prostor to není jeden, ale hned dva. A jeden z toho je velký banner hned nad záhlavím stránek. Nemám nic proti vkusně vložené reklamě na mém blogu, nic není "zadarmo", ale Váš přístup umístit zcela bez varování další reklamní banner na můj blog, se mě již opravdu nelíbí. Zřejmě nejsem dosti mediálně známá osobnost, aby na mnou provozovaném blogu něco podobného nebylo, jako je tomu u "ukázkových" blogů chlebodárců z CET 21.

Nicméně si stále příliš vážím svých čtenářů, kterých bylo cca. 600 od založení blogu tj. za o něco více jak měsíc, a tak bych rád situaci řešil. I když, jak jsem měl možnost již z předchozí komunikace s Vaši zákaznickou podporou zjistit, mne dle Vašich slov na Vašem portále nic nedrží a mohu odejít ke konkurenci. Nerad bych tento krok učinil a stále věřím ve vyřešení problémů nějakou kompromisní cestou. Jsem otevřen dialogu a dohodě, i eventualitě si zaplatit za možnost provozovat blog dle představ, které o něm mám.

V případě, že se nepodaří najít žádné řešení či Váš přístup bude stejný jako u všech ostatních případů, kdy jsem se snažil o domluvu s Vaší zákaznickou podporou, budu nucen opravdu přemístit své stránky jinam. Což není neřešitelné a dnes i věřím, že si můj blog čtenáři najdou i když bude na jiné adrese. Jen Vám přibude další "nespokojený" uživatel. I když můj kritický příspěvek jen ztěží bude zařazen do rubriky na Vašich přístupových stránkách "Novináři o Blog.cz", může mne alespoň uklidnit možnost publikovat svou kritiku v celostátně tištěných mediích nepodléhajících vlivu CET 21.

PS: Rád bych Vás předem upozornil, že tento email je psán formou otevřeného dopisu a bude publikován na mém blogu, a to včetně Vaší následné odpovědi a vyjádření.

S pozdravem a přáním vánoční pohody za blog NUDA V SÍTI Daniel Klee.
 


Aktuální články

Reklama______________________________________________________________________________