Svět je malý

15. prosince 2008 v 20:49 | Daniel Klee |  Editorial blogu Nuda v síti

Svět je malý… a ještě menší.


Svého času jsem měl profil kdesi na internetu. Součástí mého profilu už tehdy byla má poezie, dají-li se mé neumělé literární poklesky nazvat poezií.

Není to tak dlouho co jsem objevil zajímavý blog na portále txt.cz. Obsah blogu byl originální a zajímavý. Autorka blogu měla a má cit pro slovo a vůbec pobyt na jejím blogu byl pro mne příjemný. O několik dní později jsem se znovu na její stránky vrátil, přečetl si několik dalších příspěvků a odešel. Její blog byl natolik zajímavý, že jsem se chtěl podívat ještě na nějaké jiné blogy. Jaké bylo mé překvapení, když jsem si takto brouzdal po Síti sítí nahlížeje do ostatních blogů, když jsem objevil blog, ze kterého se na mě potutelně dívala má vlastní slova a mé vlastní myšlenky.

Nemyslím si, že to co jako tvůrčí autor napíši je hodno otištění. Škoda papíru. Svou léčbu jsem si prodělal již jako devatenáctiletý "básník", který obcházel tehdy ještě socialistická nakladatelství ve snaze vydat svá "díla" tiskem. Většina z nich se ani neobtěžovala mě říct či napsat, že to co předkládám je brak. Jen málo z nich mě tehdy odpovědělo. K těm slušnějším patřilo nakladatelství MLADÁ FRONTA. Jejich dopis mám snad i někde schovaný. Tehdy z patřičně uražené ješitnosti, jsem nakonec vydal své literární poklesky takříkajíc na koleně samizdatem. Nicméně mne to poučilo. Vývoj každého autora si projde svou cestou. A ani dnes nejsem přesvědčený o tom, že by má literární tvorba zasluhovala tisku. Je pravdou, že mě vyšlo několik PR článků v novinách a magazínech s celostátní působností, ale to byla a je má profese.

A tak jsem se jako autor musel smířit s faktem, že si některá má slova a myšlenky začínají žít svým vlastním životem. Závěrem bych chtěl říct všem, kteří se rozhodnou něco z mého blogu použit pro své účely, že se tomu nebráním. Dokonce bude má autorská ješitnost patřičně potěšena. Ale v každém případě jen s předem uděleným písemným souhlasem a citováním zdroje. Samozřejmostí je, že bych také rád věděl v jakém kontextu bude převzatý obsah použit.


Příjemné prožití svátků vánočních nejen na Síti sítí. Váš Daniel Klee

 


Aktuální články

Reklama______________________________________________________________________________